В Європі неспокійно. Військовий в Україні, а у Франції надзвичайний соціальний та економічний стан – головні теми останніх тижнів. Але якщо у нас це, скоріше, перевірка і репетиція, то на вулицях Парижа горять шини, зводяться барикади, поліція і військові дають відсіч протестуючим.
Читайте також: Не такий страшний воєнний стан, як его соцмережі малюють
Акції «жовтих жилетів» тривають і, якщо судити з останніх заяв лідера партії «Нескорена Франція» Жан-Люка Меланшона, то їх не зупинять навіть поступки, на які готовий піти Президент Макрон. Загалом в країні акції щодня збирають до 125 тисяч незадоволених. Жовті жилети спецодяг
Чого хоче народ?
Французи вимагають відставки Президента і Уряду. Вимоги не змінилися навіть після публічного виступу Еммануеля Макрона, його заклику до порядку і заяви про те, що з початку наступного року мінімальний розмір зарплати буде підвищено на 100 євро.
«Нам поступки не потрібні, – заявив лідер партії «Нескорена Франція» Меланшон. – Роздача грошей не заспокоїть бурхливе обурення народу».
Цю думку висловив і голова великої профспілки «Загальна конфедерація праці» Філіп Мартінез. Він зазначив, що Президент не почув свій народ, а тому протести «жовтих жилетів» будуть ще більш запеклими.
Нагадаємо, що спочатку протести були викликані заявами влади про підвищення ціни на паливо і новий екологічний податок. Протести супроводжувалися вимогами відставки Президента Макрона і Уряду. Жовті жилети спецодяг
Сьогодні, коли Голова французької держави готовий до поступок, перелік вимог зростає практично щодня. Рекламації доповнилися пунктами про необхідність реформування системи оподаткування, зокрема, заборони податків, що перевищують чверть від статку громадянина. Що стосується підвищення мінімальної зарплати, то обіцяні Макроном 100 євро не влаштовують протестувальників. Вони вимагають підняти розмір усіх соціальних виплат, у тому числі пенсій на 40%. Є ще розбіжності політики держави і народу в питаннях соціального житла, безхатченків, людей з частковою зайнятістю, держслужбовців, студентів.
«Жовті жилети» не мають намір викреслювати жоден пункт з переліку претензій. І якщо в Україні термін закінчення воєнного стану чітко обумовлений (28.12.2018), то різдвяні і новорічні свята у Франції можуть минути в атмосфері протистояння.