Міністерство охорони здоров’я лякає українців епідемією грипу, що насувається, і закликає всіх дотримуватися елементарних правил захисту від вірусів. В тому числі мити руки частіше, ніж зазвичай, додати до раціону вітаміни і купувати респіратори. Так-так, саме вони, а не хірургічні маски, за словами в. о. міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун, захистять «і старих, і молодих» від грипу.
Головний медпрацівник країни зазначила, що «на жаль, хірургічна маска не захищає на 100% від зараження». Тому в період епідемій респіраторних вірусних захворювань вона марна. Набагато «ефективніше для індивідуального захисту використовувати респіратори».
Чим респіратори кращі за маски
Звичайно, хірургічна маска має свої переваги. Вдягаючи її, людина підвищує захист дихальних шляхів від потрапляння збудників, коментують експерти. Вона захищає від великих крапель і бризок біологічних рідин, які розповсюджуються людиною, яка кашляє або чхає. Також марлева пов’язка підвищує безпечну відстань між здоровою людиною і тим, хто хворіє на грип. Однак, підкреслила голова МОЗ, хірургічні пов’язки з марлі не забезпечують абсолютний захист від проникнення збудників до дихальних шляхів. «Це чітко сказано в ДЕСТ України і відповідає європейським нормам», – додала міністр.
Для повноцінного захисту від ГРВІ та грипу Уляна Супрун порекомендувала користуватися респіраторами, які, на відміну від масок, здійснюють фільтрацію повітря і не пропускають віруси, які у вільному середовищі можуть зберігатися протягом тривалого періоду часу.
«Дизайн респіраторів забезпечує щільне прилягання до обличчя, чого не можна домогтися з масками. А здатність респіраторів фільтрувати повітряні маси визначена маркуванням», – додала в. о. міністра охорони здоров’я України, порадивши використовувати респіратори і медпрацівникам.
Для довідки: епідемію грипу в Україні очікують в середині січня. Про це заявила вірусолог Алла Мироненко (Інститут епідеміології та інфекційних хвороб імені Л. В. Громашевського). За інформацією Мироненко, штам грипу H3N2, активність якого очікується в цьому сезоні, особливо небезпечний для дітей і літніх людей з хронічними захворюваннями.